Κυριακή 2 Οκτωβρίου 2016

ΜΕΔΕΩΝ ΚΑΤΟΥΝΑΣ – ΑΛΥΖΙΑΚΟΣ ΜΎΤΙΚΑ 1-3. (ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ)

Ενός λεπτού σιγή κρατήθηκε πριν την έναρξη του αγώνα για τον Αντιδήμαρχο Νίκο Τσακάλη που έφυγε πριν λίγες μέρες. Πολύ καλή εμφάνιση στο γήπεδο Κατούνας έκανε η ομάδα μας που ήταν χωρίς προετοιμασία, αλλά δεν άντεξε την πίεση στο β ημίχρονο και έχασε τον αγώνα με 1-3 από τον Αλυζιακό Μύτικα.
 Στον Πάγκο της ομάδος ο Κώστας Χαντάκιας και με  ενδεκάδα: Κάτρης Γιώργος – Γουρουνας Παναγιώτης - Μπερίκος Νίκος- Σαμαντάς Νώντας - Μπακαδήμας Γρηγόρης – Προξενιάς Δημήτρης -Καμαράτος Δημήτρης- Σαμαντάς Νίκος - Τσιλιμαντός Νίκος– Τσιούνης Λάμπρος- Μαυρομάτης Κώστας.
Το πρώτο ημίχρονο η ομάδας μας ήταν στο 0-0, ενώ στο 50 ο Κώστας Μαυρομάτης ανοίγει το σκορ  ύστερα από πάσα του Δημήτρη προξενιά σε 1-0.
Η Μεδεών άντεξε περίπου έως το 65 όπου δέχθηκε το γκολ και έγινε το 1-1 από εκεί και ύστερα οι δυνάμεις άρχισαν να την εγκαταλείπουν και στο 80 περίπου δέχθηκε το 1-2 ενω στο τέλος του αγώνα το 1-3 όπου ο διαιτητής σφύριξε την λήξη του Αγώνα.