Κυριακή 20 Νοεμβρίου 2016

Διεκόπη ο αγώνας Μεδεών Κατούνας – Ομόνοιας Κεχρινιάς

Εκεί που όλοι πιστεύαμε πως η ομάδα μας η Μεδεών Κατούνας θα έπαιρνε τους τρεις βαθμούς και θα έπαιρνε το απάνω της,  δυστυχώς ήρθε το πάνω κάτω.
Σε ένα ηλιόλουστο απόγευμα και με πολύ κόσμο στο γήπεδο η Μεδεών Κατούνας αντιμετώπιζε την ομάδα της Ομόνοιας Κεχρινιάς.
 Στο πρώτο ημίχρονο έγινε ένας καλός αγώνας με υπεροχή της ομάδας της Κατούνας αλλά μερικά ανάποδα σφυρίγματα του διαιτητή δεν προϊδέαζαν την έκβαση του αγώνα.
Σε ένα απευθείας χτύπημα φάουλ η Κεχρινιά βρέθηκε να προηγείται με 0-1  στα μισά του πρώτου ημιχρόνου.
Αυτό δεν πτόησε την ομάδα της Κατούνας και στο 38 περίπου κερδίζει πέναλτι όταν απέκρουσε αμυντικός της Κεχρινιάς.
Το πέναλτι ανέλαβε να το χτυπήσει ο πρώτος σκόρερ της Κατούνας Κ. Μαυρομμάτης ο οποίος έριξε την μπάλα άουτ.
Το πρώτο ημίχρονο τελείωσε με την ομάδα της Κεχρινιάς να προηγείται με 0-1.
Στις αρχές του  δευτέρου ημιχρόνου στο 10’ λεπτό ένα ανάποδο σφύριγμα του Διαιτητή Παππά έφερε το πάνω κάτω σύμφωνα με μαρτυρίες των φιλάθλων και παιχτών της Κατούνας.
Σφυρίζει ανάποδο φάουλ ο Διαιτητής  υπέρ της Κεχρινιάς σε σημείο μακριά από την εστία της Κατούνας και πλάγια και δίνει κίτρινη κάρτα σε παίχτη της Κατούνας χωρίς να ξέρουμε το λόγο.
Στην συνέχεια διαμαρτυρήθηκαν πολλοί παίχτες της τοπικής ομάδας και σε έναν μάλιστα έδωσε και κόκκινη κάρτα.
Κάπου εκεί τελείωσε και το παιχνίδι…..
 Ο διαιτητής ανάμεσα στις διαμαρτυρίες των παιχτών της Κατούνας αποχώρησε από το γήπεδο και κλείστηκε στα αποδυτήρια.
 Σε λίγο έφτασαν αστυνομικές δυνάμεις από το Α.Τ. Κατούνας και από Αγρίνιο όπως και ΟΠΚΕ.
Μάταια οι ποδοσφαιριστές και φίλαθλοι περίμεναν να γυρίσει στο γήπεδο.
Τελικά ο διαιτητής αποχώρησε από τα αποδυτήρια του γηπέδου της Κατούνας  όταν κόντευε να νυχτώσει.
Διαιτητές του αγώνα  ΠΑΠΠΑΣ – ΛΑΘΥΡΗΣ – ΤΟΛΗΣ

Το ρεπορτάζ είναι από ενημέρωση που είχαμε από φιλάθλους της Κατούνας αλλά δεν ξέρουμε τι έγραψε ο διαιτητής του αγώνα κ. Παππάς.