Σάββατο 16 Δεκεμβρίου 2017

Ισοπαλία το μεγάλο ντέρμπι Μεδεων Κατούνας-Αλυζιακός Μύτικα 1-1 (δείτε το γκολ σε Βίντεο)

Κάτω από  άσχημες καιρικές συνθήκες και με μερικά φάλτσα σφυρίγματα του διαιτητή διεξήχθη ο αγώνας που είχε αναβληθεί  λόγω κακοκαιρίας στο γήπεδο της Κατούνας.
Η Μεδεών Κατούνας σαφώς καλύτερη σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού δέχθηκε γκολ στο 28. Ενώ ύστερα πολλές ευκαιρίες έληξε το ημίχρονο με 0-1.
Στην επανάληψη και κάτω από βροχή η Μεδεών Κατούνας συνέχισε να έχει πολλές ευκαιρίες, στο 85’ περίπου η Κατούνα κερδίζει φάουλ έξω από την περιοχή και με ένα κεραυνό ο Μπρούμος κάνει τον τερματοφύλακα της αντίπαλης ομάδας να αποκρούσει την μπάλλα δύσκολα και αυτή γυρνάει στο δοκάρι στην συνέχεια ο Β. Μπύρος την καρφώνει στα δίχτυα και έγινε το 1-1 όπου έτσι τέλειωσε και ο αγώνας.
Πρωταθλητής Χειμώνα ο Αλυζιακός Μύτικα με 5 βαθμούς διαφορά απ[ο την Κατούνα.

ΑΜΣ Μεδεων Κατούνας(Λιανός): Σακκάς Σ., Μπρούμος Β., Μπύρος Β., Παπαβασιλείου Σπ., Μπακαδήμας Γρ., (Μαυρομμάτης Δ. ), Κάτρης Γ., (Μαυρομμάτης Κ. ),  Βαϊνάς Θ. ,  Σαμαντάς Επ.,  (Νεοφώτιστος Σπ. ), Μπουμπούλης Στ., Θεοδωρέλος Γ. , Γεροχρήστος Π.