Πέμπτη 14 Δεκεμβρίου 2017

Ασημένιο στο‎Taekwondo η Κατουνιώτισσα Χαρά Σακκά . Επιτυχίες στο Διεθνές Πρωτάθλημα 8th HEREYA OPEN, στην πόλη Σόφια της Βουλγαρίας.

Στο Διεθνές Πρωτάθλημα 8th HEREYA OPEN, στην πόλη Σόφια της Βουλγαρίας, συμμετείχε ο σύλλογος Τιτόρμος στις 9-11/12/2017, με συμμετοχή 1200 αθλητών από 136 ομάδες και 12 χώρες, πετυχαίνοντας να ανέβει στο βάθρο με την Ελληνική Σημαία με 12 Μετάλλια από τους 14 αθλητές της αποστολής.
Πιο συγκεκριμένα, τα 4 Χρυσά Μετάλλια κατέκτησαν οι: Γιαννιώτη Νίκη, Νταλαπέρας Δημήτρης, Σαλαούνη Μαριάντα και Σιδέρη Κατερίνα, τα 4 Ασημένια Μετάλλια οι: Γιαννοκώστας Πέτρος, Κλιάφας Θανάσης, Σακκά Χαρά και Φουρλάνης Χρυσοβαλάντης ενώ τα 4 Χάλκινα Μετάλλια οι: Γιαννιώτη Νόνη, Γκόντας Φώτης, Γρίβας Δημήτρης και Μπακοθύμιος Γιάννης.
Την 5η θέση κατέκτησαν οι αθλητές μας Βασιλείου Χριστόφορος και Νικολάου Νικόλαος.
Αξίζει να σημειωθεί ότι οι προσπάθειες ΟΛΩΝ των Αθλητών/τριών μας ήταν αξιέπαινες και συγκινητικές. Η Διοργάνωση έκλεισε με αποκορύφωμα το Κύπελλο της 3ης θέσης που πήρε ο Σύλλογος μας για τις ηλικίες 12-14 ετών.