Δευτέρα 16 Ιουλίου 2018

(ΜΕΡΟΣ Β:) ΚΑΤΟΥΝΑ: ME ΜΕΓΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ Ο 1ος ΛΑΪΚΌΣ ΔΡΟΜΟΣ (φωτο)ΣΤΟ ΒΑΘΡΟ ΤΗΣ ΠΡΩΤΗΣ ΘΕΣΗΣ Ο ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ ΚΟΚΟΤΑΣ ΠΟΥ ΤΙΜΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΗΜΟ ΑΚΤΙΟΥ ΒΟΝΙΤΣΑΣ ΣΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΚΑΤΟΥΝΙΩΤΗΣ ΑΘΛΗΤΗΣ -ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΠΟΧΩΝ

Μεγάλη επιτυχία σημείωσε ο 1ος λαϊκός Αγώνας δρόμου που διοργανώθηκε στην Κατούνα
Οι συμμετοχές ξεπέρασαν κάθε προσδοκία και δεκάδες δρομείς έλαβαν μέρος σήμερα Σάββατο 14/7/2018. Οι διαδρομές ήταν δύο τα 5χλμ για τους αθλητές και τους μεγάλους και το 1χλμ για τα παιδιά.
Ο δρόμος διοργανώθηκε από τον Δήμο Ακτίου Βόνιτσας και το ΚΔΑΠ Μεδεώνος.
Με το τέλος της διοργάνωσης όλοι οι συμμετέχοντες μικροί μαθητές πήραν αναμνηστικά μετάλλια και διπλώματα όπως και όλοι οι δρομείς.
Κύπελλα και χρυσά μετάλλια πήραν όσοι βγήκαν ανα κατηγορία στις πρώτες θέσεις.
Ήταν μια καλή δραστηριότητα του Δήμου Ακτίου Βόνιτσας που ελπίζουμε να καθιερωθεί.
Δεκάδες οι συμμετοχές από πολλά μέρη της Ελλάδας (Υπήρχαν πάνω από 100 συμμέτοχες....έτρεξαν τελικά περίπου 90'..όλων των ηλικιών , άνδρες κ γυναίκες και από διάφορα μέρη ...Αγρίνιο. Άρτα, Πρέβεζα, Λευκάδα , Αθήνα, Πάτρα- , Αμφιλοχία..), τέλεια οργάνωση, συγχαρητήρια σε όλους.
Με το τέλος των αγώνων απονεμήθηκαν τιμητικές πλακέτες απο το δήμο Ακτίου Βόνιτσας στον Κατουνιώτη Μαραθωνοδρόμο Γεράσιμο Κόκοτα και στον Παναγιώτη Μαλτέζο τιμής ένεκεν.