Σάββατο 19 Ιανουαρίου 2019

Μεγάλη νίκη του Αμβρακικού Βόνιτσας κόντρα στον Κεραυνό Θεσπρωτικού

Μεγάλη νίκη πέτυχε σήμερα Σάββατο 19 Ιανουαρίου 2019 και ώρα 15:00 ο Αμβρακικός Βόνιτσας στην έδρα του αφού επικράτησε του Κεραυνού Θεσπρωτικού με τελικό σκορ 3-1 στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 3’ με γκολ του Ζιώγκα για το 1-0 του ημιχρόνου. Στην επανάληψη και μόλις στο 46’ ο Φέκκας έφερε το ματς στα ίσα (1-1) για τους φιλοξενουμένους, αλλά οι γηπεδούχοι δεν είχαν πει την τελευταία τους κουβέντα. Ο Ζιώγκας ξαναχτύπησε στο 53’ για το 2-1, ενώ το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Καλαντζής στο 93’.
Διαιτητής: ΣΠΥΡΑΚΟΣ Α.
Βοηθοί: ΤΣΟΓΚΑΣ Α. – ΝΙΚΟΥ Σ.
ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΒΟΝΙΤΣΑΣ(Γεωργαλής): ΚΑΣΤΡΙΝΑΚΗΣ, ΣΚΑΜΝΕΛΟΣ, ΚΟΥΤΣΟΓΙΩΡΓΟΣ, ΜΑΤΣΙΝΓΚΟΣ, ΙΩΑΝΝΟΥ-ΣΑΡΤΖΗΣ, ΜΠΟΥΚΟΥΡΑΣ, ΝΤΑΛΑΡΔΑΣ(87’ ΠΑΝΤΑΖΗΣ), ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ, ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ(77’ ΚΑΛΑΝΤΖΗΣ), ΖΙΩΓΚΑΣ(84’ ΦΟΥΡΛΗΣ), ΠΟΠΟΤΑΣ(92’ ΜΗΤΣΟΥΡΑΣ).
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ(Κολιός): ΜΗΤΣΙΟΣ, ΜΑΛΕΣΚΟΣ, ΤΖΙΑΚΟΣ, ΠΑΠΑΔΗΜΑΣ, ΚΟΥΣΗΣ, ΝΤΑΦΛΟΣ, ΠΑΦΙΛΑΣ(76’ ΣΙΟΥΜΑΛΑΣ), ΤΟΥΛΚΕΡΙΔΗΣ, ΜΠΟΤΣΑΡΗΣ, ΦΕΚΚΑΣ, ΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ.