Σάββατο 12 Οκτωβρίου 2013

ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΚΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΤΟΥ ΑΣΗΜΑΚΗ Ο ΠΑΝΟΧΘΙΑΚΟΣ ΝΙΚΗΣΕ ΤΗΝ ΜΕΔΕΩΝ ΚΑΤΟΥΝΑΣ 3-1

Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟΤο 0-0 του πρώτου ημιχρόνου τα λέει όλα, αγώνας μοιρασμένος και αναγνωριστικός από τις δύο ομάδες. Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ Στο Β’ ημίχρονο όμως το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τον γηπεδούχο Πανοχθιακό μόλις στο 49’ λεπτό με τα από εκτέλεση φάουλ του Νιτσάκη από 45 μέτρα τραγικό λάθος του Μπουμπόυλης γίνεται το 1-0. Στο 54’ λεπτό έχουμε το ομορφότερο γκολ του αγώνα ο Σουροβελης ξεφεύγει από δεξιά και αμέσως κάνει απέναντι μπαλιά 50 μέτρων στον ξεμαρκάριστο Μικρόπουλο και αυτός με ωραίο πλασέ κάνει το 2-0.
Ο Πανοχθιακός συνεχίζει στον ίδιο ρυθμό και στο 67’ μετά από ωραίο ένα – δυο Πετρονικολού Σουροβέλη ο τελευταίος ανατρέπετε εντός περιοχής  από αμυντικό της Κατούνας κερδίζει πέναλτι.
ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΩΤΟ
Το πέναλτι εκτελεί ο Νιτσάκης αλλά η μπαλα δεν του κάνει το χατίρι καθώς χτυπά στο δοκάρι και βγαίνει άουτ.Η κατούνα πέρασε στην αντεπίθεση  που στην πρώτη επίσκεψη στα καρέ του Πανοχθιακού κατάφερε να μειώσει στο 74’ λεπτό σε 2-1 με ωραίο κοντινό πλασέ του Ζωγάκη.
Όμως στο κρισιμότερο σημείο του αγώνα ο Ασημάκης δεν δίνει καθαρότατο πέναλτι στην Κατούνα και δεν έφτανε αυτό αργότερα αντι να δώσει φάουλ υπέρ της Κατούνας το χέρι του παίχτη του Πανοχθιακού δίνει κόρνερ στο 81 και βάζει το 3ο γκολ ο Πανοχθιακός με τον καλατζή.

Από τον Πανοχθιακό δεν υστέρησε κανείς με κορυφαίους τους Σουροβέλη, Τέγα, Πετρονικολός και Σπύρος Τσέπας.
Από την Μεδεών Κατούνας ξεχώρισαν οι: Τζαβίδης, Ζωγάκης και Σεραφής.
ΠΟΛΥ ΚΑΚΗ Η ΔΙΑΤΗΣΙΑ του Δημήτρη Ασημάκη.
 Βοηθοί:  Γιάννης Μπουκουβάλας και  Λάμπρος Τόλης.
Νοσηλευτής του αγώνα: Γιάννης  Παπαϊωάννου
ΠΑΝΟΧΘΙΑΚΟΣ: (Γιάννης Αδάμος, Ταξιάρχης Δήμος) Αδάμος, Γιαννάκης, ,Τέγας, Νιτσάκης, Σαλτογιάννης, Σουροβελης, Ρούσσος, Μικρόπουλος  (70’ Καλαντζής), Τσέπας Σπυρ., Πετρονικολός, Ασβεστόπουλος (63’ Μ. Τσέπας).
ΜΕΔΕΩΝ ΚΑΤΟΥΝΑΣ: Μπουμπόυλης, Μουχάς, Νεοφώτιστος – Τσίτσας, Ζωγάκης, Μαυρομάτης Δ., Μαλακάσας (68’ Μαυρομάτης Κ.), Brakaj (61’ Θεοδώρου), Νεοφώτιστος (84’ Μπακαδήμας), Τζαβίδης, Σεραφής, Γουρούνας.

Τα αποτελέσματα των αγώνων του Σαββάτου στους 3 ομίλους της Β΄ Κατηγορίας της ΕΠΣΝΑ.