Δευτέρα 18 Σεπτεμβρίου 2017

Γκολ και θέαμα στον αγώνα Ηρακλής - Πανοχθιακός

Γκολ και θέαμα παρακολούθησαν οι φίλαθλοι στο γήπεδο Αστακού στο ματς μεταξύ του τοπικού Ηρακλή και του Α.Ο. Πανοχθιακό.

Η ομάδα του Αστακού ήταν αυτή που πήρε τη νίκη με σκορ 3-2

Οι γηπεδούχοι πήραν νωρίς το προβάδισμα καθώς στο 14' και στο 16' προηγήθηκαν με 2-0 με γκολ των Μπαρμπαρούση και Κοτρότσου Γ. Στο 28' ανέβασαν το δείκτη του σκορ στο 3-0 με τον Λιβάνη Π. που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και μέσα σε ένα δίλεπτο ο Πανοχθιακός μείωσε σε 3-2 με δύο εύστοχες εκτελέσεις πέναλτι του Τασούλη. Ο Ηρακλής από το 74' έπαιξε με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Tafani.

Το φιλμ του αγώνα:

10' Απ'ευθείας εκτέλεση φάουλ του Λιβάνη Π. η μπάλα στο δοκάρι
14' Γκοοολ 1-0 Ο Μπαρμπαρούσης δέχτηκε εξαιρετική πάσα από τον Τζακώστα πλασάραντός εύστοχα τον Χασιώτη
16' Γκοοολ 2-0 Από λάθος του Χασιώτη ο Κοτρότσος Γ. έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα
28' Γκοοολ 3-0 Από ασίστ Μπαρμπαρούση ο Λιβάνης Π. έστειλε τη μπαλα στα δίχτυα του Χασιώτη
41' Σέντρα Κατσιγιάννης ο Μπαρμπαρούσης από κοντά έστειλε τη μπάλα άουτ
43' Σέντρα Τζακώστα κεφαλιά Λιβάνη Π. άουτ
55' Ο Καραγιάννης από τα 40 μέτρα προσπάθησε να "κρεμάσει" τον Ελευθεράτο που βρήκε ελάχιστα τη μπαλα που στη συνέχεια βρήκε το οριζόντιο δοκάρι και κατέληξε κόρνερ
72' Γκοοολ 3-1 ο Τασούλης με εύχτοχη εκτέλεσε πέναλτι μείωσε
74' Γκοοολ 3-2 Ο Τασούλης ευστόχησε και στο δεύτερο πε΄ναλτι που κέρδισε ο Πανοχθιακός
74' Ο Ηρακλής μένει με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Λιβάνη Π.
88' Ο Γάκης βγήκε σε θέση τετ-α-τετ έκανε το πλασέ δίπλα από το κάθετο δοκάρι και άουτ
92' Ο Κολλιάς βγήκε τετ-α-τετ με τον Χασιώτη που απέκρουσε

Ηρακλής Αστακού (Γεράσιμος Μπότσιος): Ελευθεράτος, Κατσιγιάννης, Γκάτσης, Κουτσολάμπρος (46' Κολλιάς), Tafani, Παχής, Τζακώστας (62' Λαδάς), Μπιτσικώκος, Κοτρότσος Γ., Μπαρμπαρούσης, Λιβάνης Π.

Α.Ο. Πανοχθιακός (Γιάννης Καραμπούλης): Χασιώτης, Βελέντζας, Τέγας (87' Τσέπας), Γάκης, Κοκορόνης (42' Γκουτσέλης), Πετρονικολός, Καραγιάννης (69' Mouca), Δήμος, Τασούλης, Σοροβέλης

Κείμενο:olatagoal / Φωτογραφίες: Make Art