Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2017

Νικητής του 5ου Super Cup ο Πανλευκάδιος

Διεξήχθη σήμερα Κυριακή 10 Σεπτεμβρίου 2017 και ώρα 16:30 στο Δημοτικό Στάδιο Πρέβεζας <<Αθανασία Τσουμελέκα>> ο τελικός του 5ου Super Cup της ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας ανάμεσα στο Πρωταθλητή 2016-2017 Πανλευκάδιο και τον Κυπελλούχο 2016-2017 Απόλλων Πάργας.

Στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα είχε πολλά φάουλ και γερές κόντρες και από τις δυο ομάδες με καλές ευκαιρίες μόνο στο 8΄ για την ομάδα του  Πανλευκάδιου με τον Φλούδα, όπου με σουτ έστειλε την μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Σκάρπου ενώ στο 18΄ο Βέκιος του Απόλλων Πάργας με σουτ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα χέρια του Καραπιπέρη, με το σφύριγμα του Ρίππη για το τέλος του 1ου ημίχρονου να βρίσκει τις δυο ομάδες στο 0-0.
Στο δεύτερο ημίχρονου ο Πανλευκάδιος ανέβασε στροφές και μόλις στο 52΄απείλησε με τον Κούτσικο με το Σκάρπο να του λέει όχι.  Στο 67΄ ο τυπικά γηπεδούχος Πανλευκάδιος άνοιξε το σκορ με γκολ του Perez Mornes μετά από πάσα του Κολοβού, με τον Απόλλων Πάργας να ψάχνει λύσεις για να φέρει το ματς στα ίσα.