Πέμπτη 1 Μαΐου 2014

ΑΚΑΡΝΑΝΙΚΟΣ ΘΥΡΡΕΙΟΥ – ΑΡΗΣ ΛΕΠΕΝΟΥΣ 3-1 ΣΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΑΓΩΝΑ ΜΠΑΡΑΖ

Μεγάλος νικητής και στον δεύτερο αγώνα μπαράζ σήμερα Τετάρτη 30/4/2014 για την παραμονή στην β κατηγορία ήταν ο Ακαρνανικός Θυρρείου ο οποίος νίκησε την ομάδα της Λεπενούς με 3-1.
Η ομάδα του Θυρρείου ήταν καλύτερη σε όλη την διάρκεια του αγώνα.
Στο 20’ η ομάδα της Λεπενούς σημείωσε γκολ κάνοντας το 0-1.
Στην συνέχεια το Θύρρειο πήρε την πρωτοβουλία των κινήσεων, όπου στο 30 ισοφάρισε με σουτ του Θοδωρή Καλατζή από 30 μέτρα και με 1-1 το σκορ έληξε το πρώτο ημίχρονο.
Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με κεφαλιά του Πανταζή στο δοκάρι, στη συνέχεια ήρθε το δεύτερο γκολ του Ακαρνανικού με κεφαλιά του Παλούκη και το τρίτο γκολ το πέτυχε ο Μάριος Στράτος στο 80’. Έτσι έληξε και το παιχνίδι και με πολλές κλασικές ευκαιρίες του Ακαρνανικού.
Να σημειώσουμε πως και στον πρώτο μπαράζ αγώνα ο Ακαρνανικός είχε νικήσει μέσα στην Λεπενού  με σκορ 3-0.