Σάββατο 20 Ιανουαρίου 2018

Διπλό για τον Ερμή Καναλίου στη Βόνιτσα

Τρία στα τρία στα τελευταία ματς για τον Ερμή Καναλίου που φαίνεται να βρίσκει τα πατήματά του και να μπαίνει δυναμικά στο Β Γύρο του πρωταθλήματος της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας μετά και το σημερινό διπλό στη Βόνιτσα με αντίπαλο τον Αμβρακικό Βόνιτσας στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Π-Λ.
Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με γκολ του Δάρδα μετά από ασίστ του νεοαποκτηθέντα Μπαλάφα για το 0-1 του ημιχρόνου.
Οι παίχτες του Ερμή διπλασίασαν στο δεύτερο ημίχρονο τα τέρματά τους με ασίστ πάλι του Μπαλάφα στον Θέμελη με τον δεύτερο να κερδίζει τον Καστρινάκη για το 0-2, που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα. Στο 90’ οι φιλοξενούμενοι είχαν και δοκάρι με τον Μουκάνο.
Διαιτητής: ΖΙΩΓΑΣ Α.
Βοηθοί: ΣΦΟΝΔΥΛΗ Θ.- ΚΩΤΣΗΣ Θ.
ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΒΟΝΙΤΣΑΣ(Φίντζος):ΚΑΣΤΡΙΝΑΚΗΣ, ΚΟΥΤΣΟΓΙΩΡΓΟΣ(62’ ΜΗΤΣΟΥΡΑΣ), ΠΑΤΣΗΣ, ΜΑΡΓΕΤΗΣ, ΙΩΑΝΝΟΥ-ΣΑΡΤΖΗΣ Β., ΜΠΑΚΟΧΡΗΣΤΟΣ, ΝΤΟΝΤΗΣ, ΝΤΑΛΑΡΔΑΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΟΥΤΣΙΚΟΣ, ΜΠΕΚΙΑΡΗΣ.
ΕΡΜΗΣ ΚΑΝΑΛΙΟΥ(Πεπόνης): ΜΠΑΛΑΦΑΣ Α., ΠΑΠΑΝΙΚΟΥ, ΚΑΡΑΚΗΣ, ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΑΣ, ΜΑΝΕ, ΤΣΟΚΑΣ(89’ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ), ΓΚΙΟΚΑ, ΔΑΡΔΑΣ(81’ ΜΟΥΚΑΝΟΣ), ΡΙΣΤΑΝΗΣ, ΘΕΜΕΛΗΣ(90’ ΚΑΝΤΖΙΩΤΗΣ), ΜΠΑΛΑΦΑΣ Κ.