Κυριακή 19 Ιανουαρίου 2014

Ποδόσφαιρο: Ακαρνανικός Θυρρείου – Μεδεών Κατούνας 1-1

Σε ένα δυνατό ματς που είχε πάθος και δύναμη οι ομάδες του Θυρρείου και της Κατούνας αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1
Το Θύρρειο είχε μεγάλες ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ όπως στο 20΄ δυνατό σουτ του Τόλη και στο 22 σουτ του Βενέτη που απέκρουσε ο Μπουμπούλης.
Η Μεδεών Κατούνας όμως ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ με κεφαλιά του Μούχα στο 30΄ κάνοντας το 0-1 και το ημίχρονο έληξε με αυτό το σκορ.
 Στο δεύτερο ημίχρονο ο Σεραφής έχασε την ευκαρία να κάνει το 0-2, ο νόμος της μπάλας ήρθε, στο 65 ο Μπακαδήμας ανέτρεψε τον Ρούφη και αποβλήθηκε με κόκκινη και η ομάδα του Θυρρείου κέρδισε πέναλτυ όπου το χτύπησε ο Τόλης και κάρφωσε την Μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 1-1
Στο 72 ακυρώθηκε γκολ σαν οφσάιντ του Θυρρείου με τον Ρούφη Στο 88 αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα και ο Βενέτης του Θυρρείου. Έτσι έληξε και ο αγώνας που βρήκε τις δυο ομάδες ισόπαλες με 1-1.