Δευτέρα 20 Ιανουαρίου 2014

ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ ΒΟΛΟΥ – Α.Ο. ΒΟΝΙΤΣΑΣ 79-83

Μεγάλη νίκη στην τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου του πρωταθλήματος   πέτυχε η ομάδα μας που επιβλήθηκε της Μεταμόρφωσης  στο Βόλο με 79-83.
 Οι γηπεδούχοι έχοντας σαν καλύτερο παίκτη τον Νάνη που σημείωσε συνολικά 29 πόντους προηγήθηκαν στο πρώτο ημίχρονο με 40-35. Οι παίκτες όμως του Τάκη Πανούλια με μια επική αντεπίθεση στο τρίτο δεκάλεπτο ανέτρεψαν την εις βάρος τους διαφορά και προηγήθηκαν με την συμπλήρωση τριάντα λεπτών με πέντε πόντους διαφορά 53-58. Στα τελευταία δέκα λεπτά έγινε πραγματική μάχη αλλά οι παίκτες  μας  άντεξαν την πίεση και έφυγαν με το σπουδαίο διπλό από την πόλη του Βόλου. Επόμενο ματς για την ομάδα μας την ερχόμενη Κυριακή 26 Γενάρη στον Παλαμά Καρδίτσας όπου θα αντιμετωπίσουμε τους «Τιτάνες»στα πλαίσια της πρώτης αγωνιστικής του δευτέρου γύρου του Πρωταθλήματος.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-20, 40-35, 53-58, 79-83
Διαιτητές: Φουτζήλας-Τσοκόλης
ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ ΒΟΛΟΥ (Μυριντζής): Καραγεώργος Θ. 13 (3), Αγκρής, Παπούλιας 17 (1), Νάνης 29 (1), Θεοχάρης 11, Γεωργαντάς 2, Καραρήγας, Παλάσκας, Καφάσης 2, Παρασκευάς 5.
Α.Ο. ΒΟΝΙΤΣΑΣ (Πανούλιας): Σερμέτης 9 (1), Μάρης, Χρύσης 20 (1), Πέρλης 14, Καραμπάς 7 (2), Παπαμιχαήλ 3(1), Πετρόπουλος, Μακρόπουλος 12, Πολίτης 18 (4).