Κυριακή 25 Οκτωβρίου 2015

Α ΕΣΚΑΒΔΕ: Βόνιτσα- Άνω Πόλη Άρτας 71-52

Η Άνω Πόλη πάλεψε στην Βόνιτσα αλλά οι γηπεδούχοι στο δεύτερο ημίχρονο πιο έμπειροι πήραν την νίκη με δέκα εννέα πόντους διαφορά 71-52. Η Βόνιτσα δεν ήταν καλή στο πρώτο μέρος και το 30-28 οφείλεται κυρίως στον κορυφαίο του αγώνα Κακιούζη και στον Θειακό του δευτέρου δεκαλέπτου. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως η Βόνιτσα ανέβασε στροφές. Κοντά στον Κακιούζη και τον Θειακό προστέθηκε ο νεαρός Μάρης στην επίθεση και με τους Μαζαράκη,Θειακό και Μάρη να κερδίζουν την μάχη των ριμπάουντ προηγήθηκαν με δέκαπεντε πόντους διαφορά λίγο πριν το τέλος για να έρθει δίκαια το τελικό 71-52. Από την Βόνιτσα καλύτερος ο Κακιούζης με 20 πόντους ενώ ο Μάρης είχε 16 και ο Θειακός 10. Από την μαχητική Άνω Πόλη Άρτας ο Γάκης με 13 και ο Κοντός με 11 ξεχώρισαν.
Δεκάλεπτα: Α:15-13 Β:15-15 Γ:19-11 Δ:22-13
Βόνιτσα(Ζαβιτσάνος): Μπρίνας, Μπουρσινός 3, Κακιούζης 20, Προδρομίτης 2, Σκαμπαγιάννς 2, Πυρρώτης, Μάρης 16, Θειακός 10, Κατοπώδης 8, Μαζαράκης 4, Βλάχος 6, Παπαγιάννη
Άνω Πόλη Άρτας(Περλέγκας): Περλέγκας, Κουλτούκης 4, Παπαθανασίου 6, Γάκης 13, Βαρελάς 5, Φούκας, Πράμης, Πατέλης 6, Σιάτης 3, Κοντός 11, Μοσχολιός 4