Δευτέρα 26 Οκτωβρίου 2015

ΔΕΙΤΕ ΚΙ ΑΛΛΕΣ ΦΩΤΟ ΤΟΥ katouna News ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΛΟΥΤΡΟΥ-ΜΕΔΕΩΝ ΚΑΤΟΥΝΑΣ 2-0

Στην κορυφή της βαθμολογίας παρέμεινε ο Αμβρακικός Λουτρού, μετά και τη σημερινή νίκη με 2-0 το Μεδεών Κατούνας. Σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι με την Μεδεών να έχει στηθεί πολύ καλά στον αγωνιστικό χώρο καθώς ο Αμβρακικός απειλούσε συνέχεια με μακρινά σουτ και κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 28΄με αυτογκόλ του Λιότσου Μ. και στο 72' με τον Γώγα που ουσιαστικά κλείδωσε την νίκη.
Ο Αμβρακικός απείλησε για πρώτη την εστία του Μπουμπούλη με σουτ του Γώγα στο 5'. Στο 19' σουτ του Παγώνη αποκρούει εντυπωσιακά ο Μπουμπούλης στο ''Γ''. Ο Θεοδωρέλος σέντραρε από τα δεξιά για τον Μπρούμο και μπλοκάρει ο Στασινός στο 21'. Σέντρα του Αλπέντζου από τα δεξιά βρίσκεται στην πορεία της μπάλας ο Λιότσος Μ. και στέλνει άθελα του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 1-0. Τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου το σουτ του Παγώνη που κατέληξε άουτ. Στο 57' η κεφαλιά του Καρακώστα πέρασε άουτ. Στο 66' απομακρύνουν οι αμυντικοί του Αμβρακικού η μπάλα φτάνει στον Μακρυπίδη που βγαίνει απέναντι από τον Μπουμπούλη που αποκρούει το σουτ του επιθετικού του Λουτρού. Πέντε λεπτά αργότερα ο Θεοδωρέλος ανατρέπει τον Τσιλίκη Θ. και ο Αμβρακικός κερδίζει πέναλντι την εκτέλεση ανέλαβε ο Γώγα και ευστόχησε για το 2-0. Στο 77' το σουτ του Σεραφή η μπάλα περνάει άουτ.

ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΛΟΥΤΡΟΥ: (ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΤΑΣΙΝΟΣ) 1.ΣΤΑΣΙΝΟΣ 2.ΑΛΠΕΝΤΖΟΣ 3.ΤΣΙΛΙΚΗΣ Κ(ΤΣΙΛΙΚΗΣ Θ.) 4.ΣΑΛΜΑΣ 5.ΝΕΦΡΟΣ 6.ΝΙΚΑΣ 7.ΠΑΓΩΝΗΣ 8.ΜΑΚΡΥΠΙΔΗΣ(ΘΩΔΗΣ) 9.ΚΑΡΑΚΩΣΤΑΣ(ΦΟΝΙΑΣ) 10.ΓΩΓΑ 11.ΑΥΓΕΡΗΣ
ΜΕΔΕΩΝ ΚΑΤΟΥΝΑΣ (ΓΙΩΡΓΟΣ ΛΙΟΤΣΟΣ): 1.ΜΠΟΥΜΠΟΥΛΗΣ 2.ΓΟΥΡΟΥΝΑΣ 3.ΜΠΑΚΑΔΗΜΑΣ 4.ΖΩΓΑΚΗΣ 5.ΜΑΥΡΟΜΜΑΤΗΣ (ΜΟΥΧΑΣ) 6.ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ 7.ΘΕΟΔΩΡΕΛΟΣ 8.ΛΙΟΤΣΟΣ Β.(ΤΖΑΒΙΔΗΣ) 9.ΜΠΡΟΥΜΟΣ(ΣΕΡΑΦΗΣ) 10.ΛΙΟΤΣΟΣ Μ. 11.ΤΑΤΣΕΛΟΣ