Δευτέρα 8 Φεβρουαρίου 2016

Άνετα ο Αμβρακικός Λουτρού 3-0 στην Κατούνα την Μεδεών (ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΚΑΙ ΦΩΤΟ)

Εύκολα παρέμεινε στην κορυφή, διατηρώντας τους 4 βαθμούς διαφοράς με το 2ο Παναμβρακικό, ο Αμβρακικός Λουτρού κέρδισε με σκορ 3-0 τον Μεδεών Κατούνας στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής της Β ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας.
Ο Αμβρακικός Λουτρού κατάφερε να πετύχει δύο γκολ στο πρώτο 15λεπτο ώστε να μη χρειάζεται να προσπαθήσει πολύ στη συνέχεια. Η ομάδα της Κατούνας δεν κατάφερε καμία τελική προσπάθεια σε όλο το 90λεπτο ενώ το δεύτερο ημίχρονο εκτός από τη φάση του πέναλτι που μετατράπηκε σε γκολ, δεν δημιουργήθηκε καμία άλλη ευκαιρία και από τις δύο ομάδες.
Τα γκολ πέτυχαν στο 2΄ ο Γουρουνάς μετά από σέντρα του Αυγέρη, στο 15΄ο Καρακώστας επίσης από σέντρα του Αυγέρη και σουτ από πλάγια θέση. Το τρίτο γκολ πέτυχε στο 65΄με εκτέλεση πέναλτι ο Γώγα καθώς η μπάλα βρήκε σε χέρι αμυντικού.
Εκτός τόπου ο διαιτητής κ. Γκιάφης, ο οποίος «σφύριζε αδιάφορα» σε όλο το ματς, ενώ πολλές ήταν οι περιπτώσεις που κινδύνεψε η σωματική ακεραιότητα των παιχτών λόγω σκληρού παιχνιδιού αλλά και κακού αγωνιστικού χώρου. Παιχνίδια σε τέτοια γήπεδα χρειάζονται πιο έμπειρη ή πιο «ξεκούραστη» διαιτησία.