Σάββατο 27 Οκτωβρίου 2018

Ο Θρίαμβος Λούρου επικράτησε του Αμβρακικού Βόνιτσας με 6-2

Διεξήχθη σήμερα Σάββατο 27 Οκτωβρίου και ώρα 15:00 στο γήπεδο Λούρου ο αγώνας της 7ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας ανάμεσα στον Θρίαμβο Λούρου και τον Αμβρακικό Βόνιτσας, με τους γηπεδούχους να παίρνουν τη νίκη με τελικό σκορ 6-2.

Οι γηπεδούχοι δυσκολεύτηκαν να βρουν δίχτυα στο πρώτο ημίχρονο και μάλιστα βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 13’ με γκολ του Νίκου για το 0-1 του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Σιδέρης με απευθείας φάουλ στο 49΄ έφερε το ματς στα ίσα (1-1), αλλά ο Μπεκιάρης στο 57’ με πέναλτι έδωσε πάλι προβάδισμα στον Αμβρακικό. Και εκεί ήταν η ώρα του Σιδέρη που με τρία γκολ σε τρία λεπτά πήρε την ομάδα στις πλάτες του και την οδήγησε στη νίκη. Στο 60’ με κεφαλιά έκανε το 2-2, στο 61’ με σουτ το 3-2 και στο 63’ με τέταρτο προσωπικό του γκολ στο ματς το 4-2.

Τα ηνία ανέλαβε ο Νταλάκας που με δυο δικά του γκολ αυτή τη φορά στο 74’ και στο 90’ ήρθε το τελικό 6-2.
Διαιτητής: ΣΠΥΡΑΚΟΣ Α.
Βοηθοί: ΣΙΣΚΑΣ Σ. – ΖΗΚΑΣ Ν.
ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΛΟΥΡΟΥ (Μπαλάφας): ΒΑΡΕΛΗΣ, ΖΑΚΚΑΣ, ΜΠΑΛΑΔΗΜΑΣ(66’ ΜΑΡΓΕΤΗΣ), ΜΠΑΚΑΣ, ΓΟΓΟΛΟΣ, ΠΑΝΟΥ(58’ ΠΑΠΠΑΣ), ΓΚΟΛΑΚΟΥ(82’ ΚΡΙΤΣΙΜΑΣ), ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ, ΣΙΔΕΡΗΣ(80’ ΚΑΡΠΟΥΖΟΣ), ΝΤΑΛΑΚΑΣ, ΚΟΛΙΟΣ.
ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΒΟΝΙΤΣΑΣ(Γεωργαλής): ΚΑΣΤΡΙΝΑΚΗΣ(55’ ΝΤΕΛΗΣ), ΚΟΥΤΣΟΓΙΩΡΓΟΣ(87’ ΜΠΑΡΑΚΟΣ), ΓΕΩΡΓΑΛΗΣ, ΜΑΤΣΙΝΓΚΟΣ(88’ ΤΣΩΛΗΣ), ΙΩΑΝΝΟΥ-ΣΑΡΤΖΗΣ(66’ ΝΙΑΦΑΣ), ΜΠΟΥΚΟΥΡΑΣ, ΝΤΑΛΑΡΔΑΣ, ΚΑΛΑΝΤΖΗΣ, ΜΠΕΚΙΑΡΗΣ, ΖΙΩΓΚΑΣ, ΝΙΚΟΥ.