Τετάρτη 12 Δεκεμβρίου 2018

Μαθήματα ποδοσφαίρου στο γήπεδο της Κατούνας: Η Μεδεών Κατούνας πάτησε την ΑΕ Μεσολογγίου μέχρι το 85

Δεν πίστευαν στα μάτια τους οι ποδοσφαιριστές της ΑΕ Μεσολογγίου και οι λίγοι φίλαθλοι που βρήκαν γήπεδο να ξεσπά σουν ενάντια στην διαιτησία, ενώ τους υποστήριζε στον συγκεκριμένο αγώνα.
Τελικά ο αγώνας χάθηκε για την Μεδεών στο 85 με γκολ του Τσούνη σε 1-2 από την πρωτοπόρο ΑΕΜ.
Δεν πίστεψε στην νίκη η Μεδεών Κατούνας γιαυτό έχασε αυτόν τον αγώνα.
Ο αγώνας ξεκίνησε με την ΑΕΜ να προηγείται στο 10'  με 1-0, στην συνέχεια η Κατούνα ισοφάρισε στο τέλος του α' ημιχρόνου σε 1-1 με τον Ματέο.
Το β'  ημίχρονο ξεκίνησε δυνατά και από τις δύο ομάδες, ευκαιρίες και από τις δυο πλευρές.
Ο Τσούνης όμως με καταγωγή από την Κωνωπίνα που αγωνίζεται στην ΑΕΜ εκτέλεσε την Κατούνα στο 85ο  λεπτό και η ΑΕΜ έφυγε νικήτρια παίρνοντας τους τρεις βαθμούς και παραμένει πρώτη στον πίνακα της βαθμολογίας Α ΕΠΣΑ.
Ο ερχομός του νέου προπονητή Ν. Μιμιγιάννη άλλαξε εντελώς την ψυχολογία της Μεδεών Κατούνας και οι ελπίδες της Κατούνας για την παραμονή της στην Α κατηγορία μεγαλώνουν και όλα δείχνουν πως αδικείται από την βαθμολογία αφού βρίσκεται στις τελευταίες θέσεις.
Στην επόμενη αγωνιστική  η Μεδεών παίρνει μάλλον τρεις βαθμούς  λόγω που δεν κατεβαίνει η Θύελλα Παραβόλας.
Ο αγώνας αυτός έδειξε πως η Μεδεών ήρθε για να μείνει στην α κατηγορία και δεν είναι περαστική.

ΜΕΔΕΩΝ ΚΑΤΟΥΝΑΣ (Ν. ΜΙΜΙΓΙΑΝΝΗΣ) ΤΗΛΕΜΑΧΟΥ ΝΟΥΛΑΣ ΠΑΝΑΓΙΟΤΟΠΟΥΛΟΣ ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ ΤΣΙΤΟΜΗΤΣΟΣ ΜΠΟΥΜΠΟΥΛΗΣ ΚΟΥΣΚΟΥΝΗΣ ΜΑΤΕΟ ΚΟΤΡΟΤΣΟΣ ΚΡΑΝΗΣ ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ