Τρίτη 23 Σεπτεμβρίου 2014

Στην επόμενη φάση του κυπέλλου ο ΑΟ Σπάρτο με άνετη νίκη επί του Πανοχθιακού με 3-0

Στο Α’ Ημίχρονο μόλις στο 3΄λεπτο μετά από εκτέλεση φάουλ ο του Παύλου Χρήστου ο Δρογούτης Αλέξης με κεφαλιά έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του
Στο 33’ λεπτό τραγικό λάθος του Γκουτσέλη στο κέντρο κλέβει την μπαλα ο Γ-Π Χαρδαλιάς, παίζει το ένα δύο με τον Δρογούτη Αλέξη και με σουτ από το ύψος της περιοχής κάνει το 2-0
Στο Β’ Ημίχρονο Συνήλθε ο Πανοχθιακός αλλά το μονό που κατάφερε είναι να χάνει ευκαιρίες.
Στο 50’ κεφαλιά του κ. Τέγα διώχνουν οι αμυντικοί πάνω στην γραμμή.
Στο 59΄λεπτο μόνος ο Νίκος Ρούσσος πιάνει κεφαλιά η μπαλα λίγο άουτ.
Στο 65’ λεπτό κεφαλιά του Λάμπρου Γκουτσέλη από ευνοϊκή θέση και καταλήγει άουτ.
Στο 69’ λεπτό μόνος ο Χρήστος Κοντογούρης δεν μπορεί να πλασάρει.
Στο 70’ λεπτό ωραία εκτέλεση φάουλ του Θεόδωρος Παπαδημητρίου η μπαλα καταλήγει στο κάθετο δοκάρι .
Το παιχνίδι κλείδωσε για τον ΑΟ ΣΠΑΡΤΟΥ όταν ο Παύλος Χρήστος έπαιξε το ένα – δύο με τον Δρογούτη Αλέξη και με σουτ στο αριστερό “Γ” κάνει το τελικό 3-0