Δευτέρα 20 Μαρτίου 2017

Μάχη έδωσε ο Αετός αλλά έχασε στο τέλος του αγώνα μπαράζ στους Άτλαντες Αγρινίου με 3-2 μετά την αποβολή του Γ. Ντέμου

Στα μπαράζ ανόδου στην β κατηγορία ο Αετός έχασε χθες μέσα στους Άτλαντες αφου το πάλεψε μέχρι τα τελευταία λεπτά όπου οι Άτλαντες γύρισαν τον αγώνα από 1-2 σε 3-2 σημαντικό ρόλο στο αποτέλεσμα έπαιξε η αποβολή του αρχηγού του Αετού Γιώργου Ντέμου και ο αετός αγωνιζόταν με 10 παίχτες.
Οι Άτλαντες προηγήθηκαν στα μισά του ά ημιχρόνου ενώ ο Αετός ανέτρεψε το σκορ σε 2-1 με γκολ του Τομαρά και του Ντέμου ενώ στην συνέχεια δέχτηκε δύο γκολ στην συνέχεια μιας και ο Αετός έπαιζε με δέκα παίχτες. Και το τελικό σκορ διαμορφώθηκε σε 3-2
Την επόμνενη και τελευταία αγωνιστική ο Αετός αγωνίζεται στην έδρα του με τον Ολυμπιακό Παναιτωλίου.

ΑΕΤΟΣ: Κελεπούρης, Ντέμος, Ντέμος, Ζαρκαδούλας, Γεωργούσης, Κουτσογιάννος, Μπάκας, Κούκιος, Τομαράς, Καρέλης, Ντέμος.
Αναπληρωματικοί: Γεωργούσης, Ζαρκαδούλας, Ντέμος, Τομαράς, Καραμπέκιος.