Κυριακή 25 Σεπτεμβρίου 2016

6 γκολ έριξε ο ΑΟ Παλαίρου εκτός έδρας στην Κατούνα Λευκαδας και έκανε εντυπωσιακή πρεμιέρα στο πρωτάθλημα της Α΄ κατηγορίας της ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας

Πιο εντυπωσιακή πρεμιέρα στο νέο πρωτάθλημα δεν θα μπορούσε να κάνει ο ΑΟ Παλαίρου, που νίκησε την Κατούνα με 6-0.
Ο ΑΟ Παλαίρου νίκησε εκτός έδρας την Κατούνα στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α΄ κατηγορίας της ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας για τη σεζόν 2016-17.
Η ομάδα του Κυριάκου Παναγιωτίδη έφυγε με το μεγάλο διπλό από το γήπεδο Σφακιωτών, καθώς επικράτησε με 6-0 της Κατούνας.
Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, ενώ τα έξι τέρματα σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο.
Τρία γκολ πέτυχε ο Καλέμι, ενώ από ένα οι Ζέλος, Μαγκανάκης και Μπάτσος.
Ο χορός των γκολ για τον ΑΟ Παλαίρου άνοιξε στο 47΄ όταν ο Καλέμι πέτυχε το 0-1 για να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του κάνοντας το 0-2 έξι λεπτά αργότερα στο 53΄.
Στο 71΄ ο Ζέλος πέτυχε το 0-3, για να κάνει στο 77΄ και πάλι ο  Καλέμι το 0-4. Στο 82΄ ο Μαγκανάκης εκανε το 0-5, και στο 86΄ ο
Παντελής Μπάτσος διαμόρφωσε το τελικό 0-6.
Διαιτητής: Γιώργος Ρούσος
Βοηθοί: Σίσκας-Λαζάρου
ΑΟ Παλαίρου (Κυριάκος Παναγιωτίδης): Κανδυλάπτης, Ασημάκης, Τσακάλης, Στριφτάρης, (70′ Τριαντακωνσταντής) Χριστοδούλου, Μπάτσος, Καλέμι (72΄ Μαγκανάκης), Ματσίνγκος, Χονδρογιάννης, Ζέλος (79′ Χασακής), Κατσαμπίρης.