Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου 2016

¨Έχασε ο Αμφίλοχος μέσα στο Αντίρριο. Δείτε και τα αποτελέσματα της Α ΕΠΣΝΑ

Νίκη ψυχολογίας για την ομάδα του Ατρόμητου Αντιρρίου απέναντι στον Αμφίλοχο. Ο Ατρόμητος ήταν καλύτερος στη μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού και κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης με το χρυσό γκολ του Αλεξόπουλου στο 82′. Όμως και ο Αμφίλοχος είχε καλή παρουσία είχε και αυτός ευκαιρίες για να σημειώσει κάποιο τέρμα. Ήταν μια σημαντική νίκη για τους ποδοσφαιριστές του Γιώργου Μίχου απέναντι σε έναν πολύ καλό αντίπαλο με νεαρούς αλλά και έμπειρους ποδοσφαιριστές.
Το πρώτο ημίχρονο δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας καθώς οι φάσεις που δημιουργήθηκαν ήταν λίγες και για τις δύο ομάδες . Στην επανάληψη ο Ατρόμητος μπήκε δυνατά στο παιχνίδι έχασε αρκετές ευκαιρίες και βρέθηκε στην ευχάριστη θέση να σκοράρει με τον Άγγελο Αλεξόπουλο που μετά από αρκετό καιρό επέστρεψε στα γκολ έχοντας συγχρόνως πάρα πολύ καλή παρουσία.
Ατρόμητος Αντιρρίου:(Μίχος): Φλωροπουλος, Ταμπάκης, Αραπογιάννης, Πεκεζ, Νασόπουλος, Θανασιος , Βλάχος , Πύρρης , Ψυχογιός , Κουραχανης, Παναγιωτόπουλος.
Αμφίλοχος:( Γιωτόπουλος): Ευθυμίου , Βασιλάρης , Σελιμας, Ξανθόπουλος , Παπαστελιος, Κοκκώνης Ε., Κοκκώνης Σ., Προβίδας , Κουσκούνης, Σαμψωνας, Ζαφείρης.
Φάσεις του Αγώνα:
18′ Κάθετή πάσα στον Ψυχογιό προλαβαίνουν και διώχνουν οι αμυντικοί.
20′ Σουτ του Κοκκώνη Σ. από τη μεσαία γραμμή ο Φλωροπουλος είναι εκτός θέσης όμως θα καταφέρει να μπλοκάρει το αδύναμο σουτ του παίκτη του Αμφίλοχου.
23′ Ωραίο σου Κοκκώνη Σ . η μπάλα ελάχιστα άουτ.
41′ Σέντρα από τον Βλάχο ο Ευθυμίου θα βγει και θα μαζέψει.
47′ Ωραία σέντρα του Παναγιωτόπουλο κεφαλιά του Ψυχογιού η μπάλα άουτ .
49′ Σούτ από τον Κοκώνη έξω απ’ τη μεγάλη περιοχή η μπάλα θα περάσει λίγο έξω.
51′ Μακρινό ψηλοκρεμαστό σουτ του θαλάσσιου η μπάλα άουτ.
55’Εκτέλεση φάουλ του Σαμψωνας θα μπλοκάρει ο Φλωροπουλος .
60′ Εκτέλεση κόρνερ Του Ζαφείρη φάση διαρκείας στην περιοχή του Θεοδωρόπουλου ο Σαμψωνας δεν μπορεί να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα .
61′ Σέντρα του Θανασιου θα απομακρύνουν οι αμυντικοί .
65′ Σέντρα του Κουραχανης ο Ψυχογιός δεν προλαβαίνει τη μπάλα
66′ Ο Κουραχανης από θέση τετ-α-τετ θα πλασάρει όμως ο Ευθυμίου θα σώσει την ομάδα του.
67′ Από πλάγιο άουτ του Αλεξόπουλου ο Ψυχογιός θα φύγει στην πλάτη της άμυνας θα βρεθεί σε θέση τετ-α-τετ αλλά δεν θα μπορέσει να νικήσει τον Ευθυμίου .
70′ Εκτέλεση φάουλ του Θανασιου διώχνουν οι αμυντικοί.
71′ Μακρινό σουτ του Σαμψωνας η μπάλα λίγο έξω .
72′ Ο κακός αύριο ωραία τον Αλεξόπουλο ο οποίος με ωραία ενέργεια θα ξεπεράσει τον προσωπικό του αντίπαλο θα βρεθεί απέναντι απ’ το τερματοφύλακα με προσποίηση θα τον νικήσει και θα πλασάρει τη μπάλα στην κενή εστία .
85′ Εκτέλεση φάουλ του Σαμψωνας θα μπλοκάρει ο Φλωροπουλος