Κυριακή 17 Φεβρουαρίου 2019

Η Μεδεών Κατούνας στο 93 πήρε την μεγάλη νίκη με 2-1 από τον Απόλλωνα Θέρμου

Έκατσε και μια φορά η τύχη στην Μεδεών Κατούνας και πήρε τον αγώνα στα τελευταία λεπτά των καθυστερήσεων σε αντίθεση με άλλους αγώνες που τους έχανε στο τέλος.

Η παραμονή της στην α κατηγορία της πράσινης ομάδας μας είναι ορατή.
Στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων πήρε το τρίποντο της νίκης η Μεδεών Κατούνας που επικράτησε 2-1 του φιλοξενούμενου Απόλλωνα Θέρμου.

Στο 32' ο τσιτσομήτσος έδωσε το προβάδισμα με 1-0 στη Μεδεών και στο 42' ο Απόλωνας Θέρμου ισοφάρισε σε 1-1 με γκολ του Κώη.
Η Μεδεών στο 93' με αυτογκόλ του Γιαννοκώστα πήρε τους τρεις πολύτιμους βαθμούς.
Συγχαρητήρια στην ομάδα και στο διοικητικό συμβούλιο που κρατάνε τη σημαία της Μεδεών Κατούνας ψηλά.
Μεδεών Κατούνας (Μ. Τσίβιτς): Τηλεμάχου, Ξανθόπουλος, Νούλας, Στάμος, Ξανθόπουλος Δ., Ρουστεμάι, Κουσκούνης, Κοντογιάννης (83' Κολύδας), Τσιτσομήτσος, Κοτρότσος, Κοσυφαρίνης (85' Τζαβίδης)
Απόλλων Θέρμου (Β. Παστρωμάς): Μπαλάφας, Χόντος, Βασιλάρης, Γιαννοκώστας, Αριστόπουλος (71' Κούκος), Αλπέντζος, Καρβελάς (85' Ρόκκος), Δερβίσης, Κράνης (46' Μπίστας), Κοκώνης Σπ., Κώης