Δευτέρα 14 Οκτωβρίου 2019

«Καθάρισε» από το πρώτο ημίχρονο ο ΠΑΣ Αμβρακικός, 1-4 την Θύελλα Σινώπης (ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ - ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α ΕΠΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ-ΛΕΥΚΑΔΑΣ)

Με τον αγώνα Θύελλα Σινώπη-ΠΑΣ Αμβρακικός ολοκληρώθηκε σήμερα Κυριακή 13 Οκτωβρίου η 4η αγωνιστική της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας (Δείτε ΕΔΩ αποτελέσματα και βαθμολογία).

Η Θύελλα υποδέχτηκε τον ΠΑΣ Αμβρακικό, ο οποίος ήταν ανώτερος καθ’ όλη τη διάρκεια του ματς και χρειάστηκε μόλις ένα ημίχρονο για να κλειδώσει τη νίκη, αφού ήδη στο 45’ προηγούνταν 0-4 με γκολ των Νταλιάρδα(2), Σπανού και Ντόντη.
Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 80’ με τον Ιορδανίδη σε 1-4, που ήταν και το τελικό σκορ του παιχνιδιού.
Διαιτητής: ΜΠΑΙΛΗΣ Ν.
Βοηθοί: ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ Η. – ΝΑΣΤΟΣ Ζ.
ΘΥΕΛΛΑ ΣΙΝΩΠΗ (Παπαδόπουλος): ΣΠΥΡΑΚΟΣ, ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ(87’ ΚΑΡΙΠΟΓΛΟΥ), ΤΟΥΜΑΝΙΔΗΣ(85’ ΜΑΚΡΟΒΑΣΙΛΕΙΟΥ), ΣΚΑΜΝΕΛΟΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Γ., ΛΕΖΟΣ, ΧΑΝΤΖΑΡΑΣ, ΣΤΑΥΡΑΚΑΣ(33’ ΑΗΔΩΝΗΣ), ΟΥΖΟΥΝΟΓΛΟΥ, ΙΟΡΔΑΝΙΔΗΣ, ΣΠΥΡΑΚΟΣ(83’ ΤΥΡΕΚΟΓΛΟΥ).
ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ (Κονιδάρης): ΤΡΑΝΟΥΛΙΔΗΣ, ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ, ΓΕΩΡΓΑΛΗΣ(58’ ΚΟΥΤΣΟΓΙΩΡΓΟΣ), ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ, ΙΩΑΝΝΟΥ-ΣΑΡΤΖΗΣ Ι., ΛΙΟΤΣΟΣ(46’ ΛΙΤΟΣ), ΝΤΑΛΑΡΔΑΣ(46’ ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ), ΝΤΟΝΤΗΣ, ΣΠΑΝΟΣ, ΧΑΙΔΑΚΗΣ, ΠΑΤΡΙΚΙΟΣ(62’ ΤΣΩΛΗΣ).